FAQ

shutterstock_1451245496

Často kladené dotazy

Odkupujete pohledávky? Jak se pohybuje cena?

DC GROUP se zabývá rovněž odkupem jak jednotlivých pohledávek, tak celých balíků. Cenu ovlivňuje více faktorů. K nacenění pohledávky (určení její bonity) je potřeba nejprve analyzovat stav dlužníka, způsob zajištění dané pohledávky, dále musíme znát výši a stáří pohledávky. Na základě vyhodnocení pak věřiteli sdělíme, zda je pohledávka bonitní k odkupu a za jakou cenu. Momentálně odkupujeme pouze balíky pohledávek v minimálním objemu 1 mil. Kč.

Zákazníci mi špatně platí. Chtěl bych pohledávky vymáhat, ale nechci o ně přijít.

Vy sami si na počátku vymáhacího procesu stanovíte, zda pohledávka, kterou nám předáváte k řešení, je za Vaším důležitým obchodním partnerem či nikoliv. V závislosti na tom pak volíme příslušnou variantu vymáhání:

 

VIP nebo SOFT – jedná se o Vaše zákazníky, které nechcete ztratit

HARD – jedná se o zákazníka, s nímž už nebudete v budoucnu obchodovat nebo se jednalo o jednorázový obchod

 

Pohledávky řešíme samozřejmě v rámci zákonů daného státu.

Opravdu nic nezaplatím, když mi Vaše firma nepomůže?

Skutečně nic nezaplatíte. Naši odměnu si nárokujeme pouze v případě, kdy Vám Vaši pohledávku zinkasujeme.

Chtěla bych se zeptat, kolik si účtujete za vymáhání?

Provizi si naše společnost účtuje až poté, co byla pohledávka nebo její část úspěšně vymožena. Výše provize závisí na různých faktorech (stáří a výše pohledávky, dostupnost dlužníka, historie inkasa pohledávky, bonita dlužníka, platební recidiva, zkušenosti s vymáháním daného dlužníka atd.). Pro více informací prosím kontaktujte naší společnost.

Umíte vymáhat pohledávku i za člověkem, který už nic nemá? Dluží mi 2 miliony.

Kde „nic není, ani čert nebere“. Zde Vám nepomůžeme…a ani nikdo jiný.

Mám jít za právníkem nebo svěřit pohledávku vám?

My Vám nejprve provedeme analýzu pohledávky a zjistíme, jak na tom daný dlužník je. Podle toho doporučíme nejlepší postup. A pokud ho budete chtít realizovat přes nás nebo za pomoci někoho jiného, to už bude na Vašem rozhodnutí. Proč byste měl ale hned platit právníka? Jeho služby mohou být využity později. A v případě potřeby máme i právníky své.